Hangi Burçlar Birbiriyle Uyumlu? | Genel Kültür, Genel Kültür, Genel Kültür Bilgileri, Genel Kültür Makaleleri, kpss genel kültür

Hangi Burçlar Birbiriyle Uyumlu?

By on Mayıs 20, 2013

Bu makale 83861 kere okundu

Burçların birbirine uyumu, hayatın her alanında kendini gösteriyor. Astrologlar, hangi burcun kiminle tutkulu bir aşk yaşayabileceğini ve uyumlu bir cinsel yaşam sürebileceğini açıklıyor.

KOÇ
Koç burcu insanı cesurdur, insiyatif kullanır, enerjiktir. Partnerinin her istediğini yapması ve ona tamamen sahip olmak istemesi Koç kadını ya da erkeğini uzaklaştırır. Egoist, maceracı, sabırsız ve aceleyi seven bu burcun insanı, Aslan ve Yay ile uyumu yakalayabilir. Yengeç, Terazi, Oğlak ile tutkulu bir aşk yaşayabilir ve cinsel ahengi sağlayabilir.

BOĞA
Dokunmayı seven, partnerinde ne aradığını çok iyi bilen Boğa burcu insanı için güvenmek çok önemlidir. Oğlak ve Başak ile anlaşabilir. Cinsel uyumun üst düzeyde olduğu burçlar olan Aslan, Akrep ve Kova ile tutkuyla birbirlerine çekilebilirler. Boğa romantiktir, partneriyle evde vakit geçirmekten hoşlanır.

İKİZLER
Değişkenliği ile tanınan İkizler burcu hep canlı ve hareketlidir. Uyanıktır, zekasıyla sizin ne istediğinizi hemen sezebilir. Zihinsel alışverişi çok önemseyen, entellektüel olan İkizler burcu insanı, Terazi ve Kova ile uyumlu bir birliktelik yaşayabilir. Cinsel çekimi ise Başak, Yay, Balık ile yakalar.

YENGEÇ
Duygusal, kırılgan olan Yengeç kadını ve erkeği, emin olmadan duygularını asla paylaşmaz. Partnerinden daima romantizm bekler. Bunu da Akrep ve Balık burçlarında bulabilir. Koç, Terazi ve Oğlak burcuyla tutkuyu, cinsel çekimi yaşar.

ASLAN

Övülmekten çok hoşlanan Aslan, sadece partnerine değil, kendine de aşıktır. Sevgisi gösterişli ve cömerttir. İdeal partnerini bulduğunda tutkulu, duygulu ve sadık olur. Koç ve Yay burçlarıyla iyi anlaşabilir. Boğa, Akrep ve Kova burçları ile uyumsuz olsalar bile tutkuyla birleşebilirler.

BAŞAK
Dikkatli, sabırlı, yeni ilişkiye başlaması uzun zaman alan Başak insanı, cinsellikte de ağırdan alır. Başaklar için cinsel yaşam doğal, hijyen ise çok önemlidir. Partnerinden de aynı titizliği bekler. Boğa ve Oğlak burçları ideal partnerleridir. İkizler, Yay, Balık ile de cinsel çekimi yakalayabilir.

TERAZİ
İnce ve nazik olan Terazi insanları için partneriyle sosyal paylaşım önemlidir. Partneriyle cinsel uyumda estetiğe önem verir. Aşkta ve cinsel yaşamda fazla romantiktir. İkizler ve Kova burçlarıyla uyumu yakalar. Koç, Yengeç ve Oğlak kadını ya da erkeğiyle cinsel yaşamı son derece güçlü olur.

AKREP
Duygusaldır ve cinsel çekim gücü doruktadır. İhtiraslarını, tutkularını ve tüm fantezilerini partneriyle rahatça paylaşabilir. Yengeç ve Balık burçlarında aradığı duygusallığı bulabilir. Boğa, Aslan ve Kova insanlarında bulacağı tutku onu seksin, sevmenin ve sevilmenin ilahı yapabilir.

YAY
Fazla duygusal ve romantik olmayan Yay insanı aktiftir. Hayata çılgın ve neşeli gözlerle bakar, her zaman özgür olmak isterler. Koç ve Aslan ile uyumu yakalayan Yay insanı, İkizler, Başak ve Balık ile de seksin, aşkın, çekimin, hevesin, arzunun anlamını keşfeder.

OĞLAK
Güven duygusuna çok önem veren, disiplinli Oğlakların soğuk ve mesafeli tavrı, partnerine güvendikçe yumuşar. Bu duygular yerini sıcaklık ve güleryüze bırakır. Tutkuludur ama gelenekçi olduğu için cinsel yaşamda cüretkar olamaz. Boğa ve Başak ile anlaşabilirken Koç, Yengeç, Terazi burçlarıyla da tutkulu cinsel paylaşımlar yaşayabilir.

KOVA
Özgürlük ve yeniliği seven Kova insanı çok farklı davranış ve alışkanlıklara sahiptir. Bu burcu etkilemek için zeki olmak gerek. Kova için cinsellik özgür yaşanmalıdır. İkizler ve Terazi burçlarıyla uyumludur. Boğa, Aslan, Akrep burçlarıyla kendini keşfedebilir, cinsel gücünün farkına varabilir.

BALIK

Çok duygusal olan Balık insanı için cinsellik önemlidir. Değişken ruh haline sahiptir, hayal kurmayı çok sever. Partnerine karşı sadıktır ama sürekli sevildiğini duymak ister. Yengeç ve Akrep burçlarıyla mutluluğu yakalayabilir. İkizler, Başak, Yay burçlarıyla da cinsel açıdan tutkulu beraberlikleri olabilir.

6 Yorum

 1. burçlar

  06 Temmuz 2013 at 06:37

  burçlar konusundaki bu hoş yazı için teşekkürler 🙂

  • jale

   08 Temmuz 2013 at 10:00

   bu sefer yengeç unutulmamış.tşkler.

 2. Alperen Doğan

  23 Ağustos 2013 at 08:42

  Hepsinde istisnasız kim kimle yatabilir gibisinden mantık işlenmiş. Teşekkürler.

  • Yergül Alkan

   23 Ağustos 2013 at 13:57

   Estetik,dikkat, hayalgücü,zeka, duygusallık ve çekim gibi konular işlenmiş ama siz cinsellige odaklanmışsınız ve o yüzden sadece onu dikkate almışsınız.

   • Alperen Doğan

    28 Ağustos 2013 at 10:23

    12 Başlığın altında odak konusu olduğu için ki doğru teşhiste bulunmuşum. “Duygusaldır ve cinsel çekim gücü doruktadır. İhtiraslarını, tutkularını ve tüm fantezilerini partneriyle rahatça paylaşabilir. Yengeç ve Balık burçlarında aradığı duygusallığı bulabilir. Boğa, Aslan ve Kova insanlarında bulacağı tutku onu seksin, sevmenin ve sevilmenin ilahı yapabilir.” gibi örneklere bakınca hakikaten Estetik,dikkat, hayalgücü,zeka, duygusallık ve çekim gibi konular işlenmiş. Tespitinde haklısınız.

 3. Yergül Alkan

  23 Ağustos 2013 at 13:52

  Şimdiki aklım olsaydı astrolojik evlilik yapardım. Kesinlikle katılıyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir