Google'ı Geçmeyi Başardı ! | Genel Kültür, Genel Kültür, Genel Kültür Bilgileri, Genel Kültür Makaleleri, kpss genel kültür

Google’ı Geçmeyi Başardı !

By on Ağustos 24, 2013

Bu makale 244 kere okundu

Rakamlar Yahoo’nun öne geçtiğini söylüyor

Herkes Yahoo’yu tükendi sanırken, Yahoo küllerinden yeniden doğuyor olabilir. Eski şanına yeniden kavuşmak için uzun zamandır atılımlar yapan, yöneticisini değiştiren, popüler satın almalar gerçekleştiren Yahoo, nihayet trafik değerinde Google’ı geçerek, ABD en çok ziyaret edilen servisi olmayı başardı.

comScore araştırma şirketinin istatistiklerine göre, Temmuz ayında, Yahoo’nun ABD’deki tekil ziyaretçi sayısı, Google’ın tekil ziyaretçi sayısının üzerine çıktı.

Yahoo’nun Temmuz ayı boyunca ABD’de yaklaşık 197 milyon tekil ziyaretçisi bulunurken, Google 192 milyonda kaldı. 2008 yılında beri bu Yahoo’nun ilk defa zirveye çıkışı. Geçen yl Temmuz ayında Google 190 milyon ziyaretçiye sahipken Yahoo üçüncülük koltuğunda 160 milyon ziyaretçi ile yetiniyordu.

CEO’su değişen Yahoo, yeni CEO Marissa Mayer’ın Tumblr’ı satın alması gibi saldırgan ve efektif kararlı sayesinde, uzun zamandır geride kaldığı yarışta yeniden birinciliğe oturmuş oldu. Ancak comScore, Yahoo’nun ziyaretçi sayısında, Tumblr’ın 38 milyonluk ziyaretçi saysının dahil olmadığın da altını çizdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir