Diş Ağrısına Doğal Çözümler | Genel Kültür, Genel Kültür, Genel Kültür Bilgileri, Genel Kültür Makaleleri, kpss genel kültür

Diş Ağrısına Doğal Çözümler

By on Ağustos 31, 2013

Bu makale 66 kere okundu

Karanfil yağı
Yüzyıllardır enfeksiyonları tedavi etmekte kullanılan ve diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı, anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir. Eugenol denilen güçlü bir bileşik içerir.Bakterileri öldürmeye yarayan bu madde aynı zamanda diş macunlarında da vardır. Diş ağrısını rahatlatmak için ağızda boşluğa doğrudan veya ağrıyan dişin üzerine karanfil yağı uygulayabilirsiniz.

Buğday çimi suyu
Diş ağrısı için önemli bir ev tipi çözümdür. Diş etleri ve dişlerdeki enfeksiyonlardan sizi koruyan bir antibiyotiktir. Ağız bakterisinin büyümesini engeller ve diş ağrısını azaltır.

Zerdeçal
Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri sayesinde ağrı giderme gücüne sahiptir. Yeterli miktarda su ile bir çay kaşığı zerdeçal tozunu karıştırıp hamur kıvamına getirin ve ağrıyan dişin üstüne uygulayın.

Şeytantersi
Bir Hint baharatı olan şeytantersi, bir çeşit rezene türüdür. Antibiyotik ve ağrı giderici özelliklere sahiptir. Yeterli suyla karıştırılan tozu hamur kıvamına getirdikten sonra biraz limon suyu damlatın ve diş üstüne koyun.

Sarımsak
Önemli bir antibiyotik olan sarımsak, bakterilerle savaşmakta oldukça etkilidir. Hızla oksitlenir ve diş ağrısını önler. Ağzınızda sağlıklı bir yaşam alanı yaratır ve diş ağrısını keser. Nefesiniz kötü kokabilir ama diş ağrınız azalır.

Karabiber
Biber güçlü bir antibakteriyel ve anti-flamuardır özellikelri olan bir antibiyotiktir. Diş ağrısı ve diğer ağrıların azalmasında oldukça etkilidir.

Soğan
Soğan çiğnemek, ağızda mikropları öldürmeye ve diş ağrısını engellemeye faydalıdır. Yapılan araştırmalar çiğ soğanın güçlü dişler için önemli bir etkisi olduğunu diş ağrısına çözüm getirdiğini ortaya koymuştur.

Tuzlu ılık su
Diş ağrısı için en yaygın ev çözümü, tuzlu ılık sudur. Diş bakterilerini temizler, şişleri azaltır ve ağrıyı hafifletir. Bir bardak ılık suya, 3 yemek kaşığı tuz döküp karıştırın. Sonra ağzınızda gargara yapın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir